Kroužek dětí

vznikl v roce 2009. Od této doby zde dědi zažívají plno sportovních, soutěžních ale i rukodělných aktivit. Mimo pravidelné každotýdenní setkávání pořádají vedoucí i víkendové akce...

Další zájemci z řad dětí jsou vítáni!

Reportáže z oddílu dětí

Noc ve škole 2018

23.06.2018 10:55

Školní rok zakončily děti ze sokolského kroužku nocí strávenou v sokolovně. Nejednalo se však o pouhé rozbalení spacáků a spaní...

Vedoucí Jarka Šulová a Naďa Kafková si pro děti připravily různé zábavné  hry a aktivity, například poznávání a zapamatování si věcí, židličkovanou, malování na chodník. Večer také měly možnost užít si diskotéku a správně si "zablbnout". Později večer už zalezly do spacáků a zklidnily se posloucháním předčítané pohádky. Zvládly si ale také připravit svačinu, večeři i snídani jen za mírné pomoci dospělých.

Po probuzení se s dětmi paní vedoucí rozloučily pěkným dárečkem a popřály jim hezké prázdniny. 

 

Za celoroční práci vedoucím patří velké poděkování za přípravu pestrého programu, který děti bavil i něčemu naučil.

foto >

Děti v Damijánu Třebíč

10.05.2018 21:06

Foto z akce >

Tvoření a hraní

02.01.2018 20:16

Děti při setkávání vyvíjejí pod vedením svých vedoucích pestrou činnost. V předvánoční čas to bylo například tvoření vánoční výzdoby, ale zůstal i čas na hraní.

FOTO >

 

Spaní v sokolovně

18.06.2017 21:52

Již od jara měly děti slíbeno, že setkávání v tento školní rok zakončí přespáním v sokolovně. Vedoucí - Jaroslava Šulová a Naďa Kafková, tento slib dodržely, a tak děti zažily netradiční odpoledne, večer a především noc.

Děti si však jenom nehrály, ale také si připravily bohaté občerstvení a absolvovaly malou stezku odvahy, po které usnuly jako miminka. :-)

Letní osvěžení

18.06.2017 21:43

Jeden z posledních kroužků v tomto školním roce čekalo na děti překvapení v podobě ledňáčků, které jim paní vedoucí zakoupily. Samozřejmě, že také využily místa, kde si je děti vychutnaly, a pohrály si také na hřišťátku v areálu nad benzinkou.

Sportování v tělocvičně

10.03.2017 21:32

Děti rozvíjejí svoje dovednosti i v tělocvičně...

viz foto >

Zimní radovánky

31.01.2017 07:22

Využili jsme zimního počasí a pěkného rudíkovského kluziště a byli jsme bruslit. Někteří se sice více váleli, než bruslili, ale užili jsme si to. :-)

Vánoční tvoření

04.01.2017 22:04

Na vánoční stromeček jsme si vyrobili ozdoby...

Jak jsme vyráběli draky

06.11.2016 21:49

Obecního úřad nám umožnil zapůjčení klubovny v prostorách bývalých kabin. Pěkně jsme si tam zatopili, aby nám bylo teploučko a děti vyráběly draky. Strávili jsme tam dvě pondělí, protože za jedno to nestihli. Ale výsledek byl výborný.

Dana Šajbidorová

Noc ve škole

20.06.2016 13:30

Je pátek 17. 6., konec školního roku se kvapem blíží a děti čekají dva měsíce prázdnin. Nechtěli jsme porušit tradici, a tak jsme se i pro letošní školní rok rozhodli rozloučit se se sokolem formou spaní ve škole. Sraz jsme si dali v 17 hodin u tělocvičny. Nechali jsme si tam spacáky a vydali jsme se k "Herádce" , kde jsme měli naplánováno opékání buřtů. Děti se nejprve rozběhly po lese nasbírat šišky a klacky. Opekly si buřty, rohlíky, chleba a někteří i zeleninu. Přišli nás navštívit i p. uč. Chládková s kytarou a p. uč. Kružíková. Klukům se zpočátku do písniček moc nechtělo, ale nakonec se přidali a naučili se i nové písničky. Nakonec je jim ani nechtělo přestat. Pak se ještě vydali do lesa na jahody, našli i houby. Uhasili jsme oheň a vydali se zpět. U školy na hřišti jsme ještě hráli hry. S tmou jsme vyrazili do tělocvičny. Tam jsme si všichni nanosili žíněnky a nachystali spaní. Když se zhasly světla, děti si s baterkami (jak si to pojmenovaly) udělaly "světelnou show". A pak do spacáků a spát - ale nějak se jim nechtělo. Takže nastal čas na čtení pohádek. "S čerty nejsou žerty" ... další...."Nesmrtelná teta"....ještě..."O princezně Jasněnce a létajícím ševci" , ale to už byla skoro půlnoc a většina spala. Až na tři kluky, kteří pořád breptali a breptali. Až jsme je trochu postrašili, že půlnoc je hodinou duchů, zalehli a spali. Ale bylo ráno po páté a už začalo vrtění, nakonec v půl sedmé byli vzhůru všichni. Takže jsme poklidili a šli na snídani. Měli jsme buchty, bábovku a čaj. Do devíti jsme si ještě hráli na hřišti a pak se rozešli domů. TAK SNAD ZA ROK !!!

Za vedoucí přeji dětem krásné prázdniny!

Dana Šajbidorová

1 | 2 | 3 >>