Činnost TJ Sokol Rudíkov v roce 2015

TJ Sokol Rudíkov i v letošním roce pokračoval a stále pokračovat bude ve svých aktivitách, jako je cvičení pro ženy, kroužek pro děti a florbal pro žáky naší školy.

 

Florbal

Župní florbalová liga 2014/2015 pokračovala na jaře ve dvou družstvech. Minižáci pod vedením Romany Cahové a Kateřiny Štolpové a družstvo mladších žáků pod vedením Ing. Jiřího Kotačky, které si vedlo velice dobře a získalo stříbrnou příčku. Podzimní župní florbalové ligy 2015/2016 se již nezúčastnili, vzhledem k tomu, že mladší žáci jsou přihlášeni do vyšší soutěže, aby mohli hrát i v mezinárodních soutěžích. Ve škole pokračuje florbalová příprava žáků jako kroužek pod vedením pana učitele Procházky.

 

Cvičení pro ženy

V l. pololetí pokračovalo cvičení pilates v budově školy pod vedení Evy Kružíkové. Ve 2. pololetí cvičení probíhá v Horních Heřmanicích pod vedením Soni Chládkové.

 

Kroužek dětí

Kroužek dětí pokračoval v 1. pololetí pod vedením Michaely Bazalové a Ireny Mejzlíkové. Setkávání bylo v létě ukončeno 26. června společnou nocí strávenou ve škole. Děti si zahrály spoustu her a zajímavá byla také společná příprava večeře a snídaně. Nejvíce se těšily na stezku odvahy, která byla opravdu strašidelná.

Pro nový školní rok bylo pravidelné setkávání dětí zahájeno až v listopadu z důvodu chybějících vedoucích. Vedení kroužku se však nakonec ujaly hned čtyři – a to paní Šulová, Kafková, Šajbidorová a Trnková. Ty pro dvacítku dětí připravují aktivity spojené především s pohybem, ale i s rukodělnou činností.

 

Klub maminek s dětmi

Nově se na podzim tohoto roku rozběhl Klub maminek s dětmi, kde se každé úterý ty nejmenší děti mohou těšit na pohybové aktivity, hraní her, procházky a mnoho dalších příjemných chvil ve společnosti maminek ale i tatínků. Vedení se ujala Marie Kosielská.

 

Další akce

Mimo pravidelné aktivity pořádá TJ Sokol Rudíkov také mimořádné akce. Mezi ně již tradičně patří Pochod krajem Ludvíka Svobody pořádaného k výročí jeho narození. V letošním roce, kdy bylo 120. výročí narození tohoto významného hroznatínského rodáka, který má velkou zásluhu na postavení nové školy v Rudíkově a nese také jeho jméno v názvu školy, se dospělí i malí členové sokola na pochod do Hroznatína také vypravili. Cestou se všichni turisté občerstvili na křižovatce U Kuchyňky opečeným buřtem a čajem.

 

Pro rudíkovské děti byl uspořádána Předmikulášská shouw, kde si mohly zatančit, zahrát si a vydovádět se s čertíky a andílky. Členové sokola pro ně zajistili program nabitý aktvitami, které doma běžně nezažijí. Děti si užily i převleky, a tak když v závěru přišel Mikuláš a rozdával dětem dobroty, viděl plný sál rozzářených čertíků a andílků.