Činnost TJ Sokol Rudíkov v roce 2014

Oslavy 90. Výroční vzniku TJ Sokol

V letošním roce TJ Sokol oslavil 90. Výročí svého vzniku. Vzhledem k tomu, že členskou základnu tvoří převážně děti, rozhodli jsme se výročí vzniku oslavit setkáním tak, aby si to užily především ony.

17. května odpoledne tedy sokolovna ožila a všichni, kteří přišli, si užili skvělou zábavu s občerstvením. Zlatým florbalistům jsme také předali odměnu v podobě velkého dortu představujícího florbalové hřiště se sokolským znakem.

Každý člen jednoty obdržel pamětní odznak.

Za pomoc s přípravou a průběhem děkujeme Pavlu Šoukalovi a Vlastě Cahové.

 

TJ Sokol Rudíkov i v letošním roce pokračoval a stále pokračovat bude ve svých aktivitách jako je cvičení pro ženy a florbal pro žáky naší školy.

 

Florbal

V I. pololetí naši jednotu zastupovali  v Župní florbalové lize 2013/2014 3 oddíly florbalistů a dosáhli velmi dobrých výsledků. Mladší žáci skončili na 1. místě  a probojovali se tak až do Prahy, kde skončili také na 1. místě. Skvěle nás reprezentovali i starší žáci, kteří skončili na 2. místě.

V II. pololetí nás zastupují v Župní florbalové lize 2014/2015 2 oddíly smíšených družstev (děvčata a chlapci). Mladší žáky trénuje  Ing. Jiří Kotačka a oddíl mini žáků Romana Cahová a Katka Štolpová. Do této chvíle byly odehrány dva turnaje a podle dosavadních skvělých výsledků věříme, že naši mladí sportovci a sportovkyně jsou další medailovou nadějí rudíkovského sokola.

 

Cvičení pro ženy

Každé pondělí si ženy mohou zacvičit pilates v budové školy s Mgr. Evou Kružíkovou a ve středu aerobik pod vedením Gabči Komínkové.

 

Kroužek dětí

Kroužek dětí se v I. pololetí  pravidelně setkával každý čtvrtek pod vedením Lucie Bednářové a Dany Mejzlíkové a před prázdninami zakončili setkávání víkendovou v Koněšíně.

Bohužel na podzim se děti nedočkaly opětovného svolání, protože skončily činnost obě lektorky. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za aktivní práci v sokole a také bychom rádi oslovili rodiče a zájemce, kteří by tento kroužek obnovili.  Děti na toto pravidelné setkávání byly zvyklé a jejich zájem stále trvá.

 

Běžecké závody

V I. pololetí nás opět skvěle reprezentoval na běžeckých závodech místních i mezinárodních Ing. Pavel Kratochvíl, bohužel v II. pololetí se pro zranění kolene závodů nezúčastnil.

 

Členové a příznivci sokola se i letos zúčastnili pochodu krajem Ludvíka Svobody a tuto sezónu zakončili předsilvestrovským vejšlapem.

 

Reportáže z akcí najdete na www.sokolrudikov.webnode.cz

Spoustu krásných dnů v novém roce Vám přeje Sokol Rudíkov

 

Ing. Bohuslava Zlevorová, starostka TJ Sokol                                                                                                               

 

Oslava 90. výročí vzniku TJ Sokol Rudíkov

čti dál >