Činnost 2013

Činnost Tělocvičné jednoty Sokol Rudíkov v roce 2013

 

TJ Sokol Rudíkov pokračoval ve své tělovýchovné činnosti, kterou navazuje na aktivity let předchozích. Počet členů Sokola se v roce 2013 rozrostl na 66 členů, z toho je 50 dětí.

Cvičení pro ženy - aerobik nově převzala Gabriela Komínková, která vnesla do cvičení novou mladou krev. Srdečně Vás na cvičení s Gabčou zveme - každé pondělí od 19 hodin v tělocvičně ZŠ.

Cvičení Pilates pod vedením Mgr. Evy Kružíkové se koná ve středu od 19 hodin v prostorách ZŠ. I toto cvičení je stále otevřené pro nové zájemkyně.

Župní florbalovou ligu 2012/2013 v prvním pololetí hrála 2 družstva florbalistů mladší a starší žáci.  Mladší žáci dosáhli vynikajících výsledků a umístili se na 1. místě, což jim umožnilo hrát Oblastní přebor v Praze, kde skončili na pěkném 2. místě. 

Florbalisté Sokola Rudíkov pokračují v nové sezóně Župní florbalové ligy 2013/2014 a výsledky jsou opět výtečné. Mladší žákyně, které pod vedením Veroniky Šulové začaly trénovat teprve v září, získávají zkušenosti a osvojují si taktiku, která se zlepšuje s každým odehraným zápasem. Ing. Jiří Kotačka - trenér mladších žáků, dělá vše nejen pro to, aby kluky dovedl k opětovnému vítězství, získání skvělé kondičky, ale i k nezapomenutelným zážitkům s bezva partou. Starší kluky vede Drahoš Lehký a Michael Dlouhý. I tito kluci podávají ve velké konkurenci dobré výsledky a je nutno dodat, že všichni florbalisté táhnou za jeden provaz. To bylo nejvíc vidět na prvním kole župního turnaje, které se konalo v Rudíkově. Florbalisté nejen zodpovědně pomáhali s přípravou a úklidem tělocvičny, ale dokázali i vytvořit skvělou atmosféru všem hráčům - kamarádům i ostatním fanouškům. Za to jim velký dík. Reportáž z tohoto turnaje i průběžné výsledkové listiny najdete na  https://sokolrudikov.webnode.cz.

Kroužek dětí Sokola, který vedla Lucka Bednářová a Dana Mejzlíková se zúčastňoval výletů, cvičení na hřišti,  v tělocvičně a v létě se vydal na víkendovku do Naloučan, což bylo pro děti pěkným zpestřením všedních dnů.. Na jaře děti pomohly při úklidu listí na sokolském hřišti.

Od října opět začal kroužek Sokola a nahlásilo se neuvěřitelných 31 dětí, což svědčí  

o dobré úrovni kroužku. Děti chodily většinou do tělocvičny a v říjnu už potřetí strávily Halloweenskou noc v tělocvičně ZŠ. Hrály různé hry, plnily úkoly a nakonec zdárně usnuly. Některé děti využily nabídky zdobení draků, které se uskutečnilo v bývalých kabinách, kde jsou po nedávné rekonstrukci pro tyto aktivity vhodné prostory. Tento rok zakončíme  vánočním posezením s diskotékou a občerstvením v Orlovně.

Doufáme, že děti budou spokojeny s náplní kroužku a pokud bude někdo chtít, může se přidat.

            V přespolním běhu Sokol Rudíkov i letos reprezentoval Ing. Pavel Kratochvíl. Měsíčně naběhal průměrně 400 km. Zúčastnil se mnoha závodů a v kat 50 – 59 let obsadil

1.místo na Mistrovství ČR na 32 km ve Víru, l. místo na Jihomoravské Tour – 4 závody,

1. místo na Místrovství ČR na 10 km Běchovice, 1. místo  na Půlmaratonu ZIEL (Německo), kde obsadil celkově 3. místo.

            Chtěl by pozvat všechny zájemce o běh do Třebíče na atletický stadion k veřejnému běhání každou středu v 17.45 hod. Informace na tel. 604119853.

Také by chtěl pozvat všechny zájemce 31.12.2013 na Silvestrovský běh Třebíč, tratě 10,8 km nebo 5 km. Start je v 11 hod na ul. Demlova Třebíč. Prezentace je tamtéž od 9.30 hod do 10.30 hod. Informace na tel. 604119853.

 

V Rudíkově 17. 12. 2013                     Za výbor TJ Sokol Ing. Bohuslava Zlevorová, starostka 

Zlatí hoši

reportáž >

3. víkendovka

reportáž >

Z Prahy máme stříbro

reportáž >